s Rytmem

Font Size

Cpanel

O autorovi

Než přistoupíte k materiálům těchto stránek, budete zřejmě chtít vědět, kdo za nimi stojí. Více se se mnou můžete seznámit, a to i obrazově, po vstupu do sekce zdarma z první strany webu na stránce Home.

Léta mne zajímá hudba, ale spíše ta vlastnoručně produkovaná. Od tahací harmoniky - akordeonu, přes kytaru akustickou a elektrofonickou, foukací harmoniku, až po elektronické klávesy jsem objevoval ty úžasné pocity, kdy sami umíte vyloudit dobře znějící tóny a nakonec i celé písničky.

Hrával jsem doma, u táboráků, hospůdkách a po ohromení reprodukovanou hudbou, jsem začal používat zesilovače, mikrofóny a reprobedny. Zpočátku skromné pokusy přes zesilovač v rádiu, který nakonec nevydržel, reproduktory ze starých rádií, kytarová komba, co nevydržela rádoby boostrovaný nápor zkreslovače zvuku jsem se dopracoval k veřejné hudební produkci. Hry na společenských akcích, svatbách a jiných zábavách a večírcích.

I když jsem nějaký čas navštěvoval hudební školu, nejvíce zkušeností a umu jsem získával ze samotného hraní, zkoušení, pokusů a omylů. Jak hudba funguje, jaká jsou pravidla harmonie, jak to vše pospojit, aby byl výsledný dobrý zvuk a dojem jsem se naučil přípravou hudebních podkladů na klávesovém systetizátoru se sekvencerem YAMAHA.

 

Začínal jsem s klasickými táborákovými písničkami a postupně s úspěchem hrál populární skladby. Mám rád živou a veselou hudbu a těší mne, když na vystoupeních dokážu lidi pobavit. Nezabývám se tedy klasickou hudbou a maximálně uměleckým projevem, ale dávám přednost radosti a potěšení ze hry skladbami z jakéhokoliv žánru a od jakéhokoliv interpreta.

A protože jsem si vše, dalo by se i říci s úspěchem, odzkoušel na sobě, mohu se nyní o své zkušenosti podělit s ostatními. Vyučuji kytaru na záladních školách a postavil jsem tento web, kde postupně naleznete rady, tipy a triky, jak se naučit hrát na akustickou kytaru (později elektrofonickou) a jak hrát konkrétní písničky a možná něco dalšího. Budu také rád, pokud se zapojíte do diskusí a projevíte přání, co byste na tomto webu rádi našli. K tomu můžete použít formuláře komentářů na jednotlivých stránkách nebo kontaktní formulář v záložce Kontakt

Mimo to mám za sebou několikaletou manažerskou praxi a aktivně se nyní zabývám osobním a týmovým rozvojem pomocí metod koučinku. Více na www.coachingeffect.cz

                                                                                                           

To by na úvod mohlo stačit a více při osobním setkání na stránkách a možná i naživo. Přeji Vám, ať se Vám podaří užít si co nejvíce chvil života s rytmem Vašeho srdce a děkuji za přízeň:-)

Renda Holman